ERYTHEMEN T.G.V. GENEESMIDDELENREACTIE home ICD10: L27.0

Geneesmiddelen kunnen gegeneraliseerde diffuse of kleinvlekkige erythemen veroorzaken, maar ook maculae van variabele grootte. Soms alleen erytheem in de plooien of op de billen (baboon syndrome). Zie ook onder dermatitis medicamentosa (toxicodermie).

Toxicodermie: maculopapuleus exantheem Toxicodermie: maculopapuleus exantheem Baboon syndroom
erytheem maculopapuleus exantheem baboon syndroom


Auteur(s):
dr. Jan R. Mekkes. Dermatoloog, Amsterdam UMC.

18-12-2021 (JRM) - www.huidziekten.nl W3C-html-4.01-valid



Diagnosecodes:
ICD10 L27.0 Gegeneraliseerde huideruptie door geneesmiddelen
ICD10 L27.0 Generalized skin eruption due to drugs and medicaments taken internally
SNOMED 200892002 Generalized skin eruption due to drugs and medicaments
DBC 10 spacer Geneesmiddeleneruptie

ICD10 L27.1 Gelokaliseerde huideruptie door ingenomen geneesmiddelen
ICD10 L27.1 Localized skin eruption due to drugs and medicaments taken internally
SNOMED 10625951000119109 Localized dermatitis caused by drug taken internally
DBC 10 spacer Geneesmiddeleneruptie